top of page

Пам’ятка для батьків
«Як підтримати випускника?»

Психологічна підтримка - це один з найважливіших чинників, що визначають успішність Вашої дитини в здачі ЗНО. Як же підтримати випускника?

Існують помилкові способи, типові для батьків: створення залежності підлітка від дорослого, нав'язування нереальних стандартів, стимулювання суперництва з однолітками. Справжня підтримка повинна ґрунтуватися на підкресленні здібностей, можливостей позитивних сторін дитини.

Підтримувати дитину - значить вірити в нього. Підтримка заснована на вірі в природжену здатність особи долати життєві труднощі при підтримці тих, кого вона вважає значущими для себе. Дорослі мають немало нагоди, щоб продемонструвати дитині своє задоволення від його досягнень або зусиль. Інший шлях - навчити підлітка справлятися з різними задачами, створивши у нього установку: «Ти можеш це зробити».

Щоб показати віру в дитину, батько повинен мати мужність і бажання зробити наступне:

• забути про минулі невдачі дитину;
• допомогти дитині знайти упевненість у тому, що він справитися з даною задачею;
• пам'ятати про минулі успіхи і повертатися до них, а не до помилок.

Існують слова, які підтримують дітей, наприклад: «Знаючи тебе, я упевнений, що ти все зробиш добре», «Ти знаєш це дуже добре».

Підтримувати можна за допомогою дотиків, сумісних дій, фізичної співучасті.

Пам'ятайте основні принципи психологічної підтримки, особливо важливою в період підготовки до іспиту:

• Надайте дитині увагу (цікавтеся його настроєм, станом здоров'я, проявляйте турботу про його потреби).
• Поклопочіться, щоб удома було щось смачненьке, що любить ваша дитина, це знижуватиме його емоційну напругу (при цьому не зловживайте солодощами і борошняним).
• Залиште йому на період іспитів мінімальний круг домашніх обов'язків, давайте йому зрозуміти, що оберігаєте його.
• Виражайте йому готовність допомогти і допомагайте в різних питаннях підготовки.
• Розказуйте про свій досвід здачі іспитів, де це доречно. Розкажіть, що ви випробовували перед іспитами.
• Прагніть виражати упевненість в його силах, не лякайте провалом.
• Самі постарайтеся регулювати своє хвилювання і не переносити його на дитину.

І пам'ятаєте:
найголовніше понизити напругу і тривожність дитини і забезпечити відповідні умови для занять.

Шість секретів для батьків, як зацікавити дитину навчанням

Освіта.

Ви ніколи не замислювались, чому деяким вчителям так легко вдається знайти спільну мову з учнями та зацікавити їх до навчання? А все завдяки  кільком педагогічним  хитрощам, за допомогою яких і батьки зможуть зробити процес навчання ефективним і приємним для малюка.

  1. Використання преміальних діаграм. Провідні педагоги світового рівня стверджують, що використання так званих преміальних чи попереджувальних діаграм, дасть змогу дитині зрозуміти свій статус ще до початку навчання, а після виконання завдання гарантує винагороду.  Досить часто саме матеріальні чи емоційні винагороди стають найкращим стимулом для дітей.

  2. Навчіться хвалити та заохочувати свою дитину. Це краще діє, ніж довгі сварки та бурчання. З часом малюк вчиться розуміти приємні відчуття, отримані від похвали,і  робитиме усе, щоб знову відчути ці емоції.

  3. Вчителі завжди вимагають від дітей більшого. Така методика дає результат і стимулює дітей розвиватися. Не варто і вдома сварити за погану поведінку по факту. Встановіть конкретні вимоги та правила для дитини щодо хатніх умов, і будьте готові залучати систему покарань за їх недотримання.

  4. Пориньте у світ дитини. Нехай завдання та вправи стануть ближчими та більш зрозумілими для юного дослідника. Для цього достатньо рахувати не просто цифри, а, наприклад, голи улюбленої футбольної команди, чи перетворити перше знайомство із хімічними елементами на казкову історію. Для вчителів чи батьків це не так уже й важко, а от дітям – значно зрозуміліше.

  5. Не забувайте, що ви – найближча людина для своєї дитини, і повинні підтримувати її в навчанні. Приділіть трохи часу, поцікавтесь, що вивчають діти зараз у школі, які вправи задають вчителі та з чим виникли проблеми. Ваші знання у зацікавленнях дитини, її сильних та слабких сторонах, допоможуть швидше знайти відповіді та показати, як впоратись з тим чи іншим завданням, навіть якщо ви і не знаєте усього на світі.

6. Зробіть навчання задоволенням. Нехай під час спільного виконання домашніх завдань з дитиною, у вас з’явиться маленька традиція – робити собі приємності. Це може бути перерва на короткий мультфільм, розважальна хвилинка або час для смакування улюбленими солодощами. Тоді дитина знатиме, що навіть при роботі над нудними задачами можна отримати задоволення.

bottom of page