top of page

Сучасні технології дозволяють вмістити на маленькому девайсі багато електронних книг і читати їх практично в будь-якому місці будь-коли.

Для того щоб насолоджуватися літературним твором не потрібно більше шукати книги по бібліотеках, достатньо просто заглянути в інтернет

і завантажити необхідний текст. 

                                                                         

                                                                        5 клас

 

В. Королів - Старий "Хуха - Моховинка"

Пропонуємо прослухати казку українського письменника Василя Короліва-Старого «Хуха-Моховинка» з добірки «Нечиста сила», озвученого видавництвом «Наш формат».

«Ми, люди, всіх Хух звемо просто Хухами, так само, як і вони кажуть на всіх нас просто «Люди». А тим часом Хухи бувають різні. Ті, що живуть у лісі, звуться лісовими; ті, що по проваллях та скелях, — печерницями; що понад річками та озерами, — очеретянками; ті, що у високій траві та бур’янах, — бур’янками. Бувають ще: степовички, байрачні, левадні. Тільки немає болотянок, бо всі Хухи, як котики, не люблять вогкого», — так починається казка.

 

 

 

Зірка Мензатюк "Таємниця козацької шаблі"

Усе почалося з того, що в сімейства Руснаків з`явилася Машка - пошарпаний, але все ж нічогенький автомобільчик. А далі... привид повідомив, що старовинна реліквія у небезпеці, - і почалися шалені перегони, небезпечна, сповнена містики і захвату мандрівка замками України у пошуках козацької шаблі...

 

 

 

 

 

 

В. Симоненко "Цар Плаксій та Лоскотон"

Це мудра історія, яка вчить цінувати життя, щастя, прості людські радощі, бути дружніми і шляхетними.

 Тож запрошуємо Вас познайомитися з жителями незвичайної сльозолийної країни, де править Цар Плаксій. Він так боїться, що може луснути від сміху, що видав спеціальний наказ, в якому суворо заборонив сміятися! І навіть посміхатися! Усім! Скрізь! У всьому царстві! Скажіть, чи це не дурниця? Звісно, дурниця! Але ніхто не насмілюється суперечити Цареві. Тому й плачуть-ридають усі в країні: і сам Цар Плаксій, і Цариця, і Царівна, і капітан МакКак... Та ось одного разу в царство приходить веселун і дотепник Лоскотон, який, подейкують, може розсмішити будь-кого. Чи вдасться йому розсмішити самого Царя Плаксія, і чи справді Цар лусне зі сміху?..

 

Г. Малик "Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії"

Герої популярної трилогії «Незвичайні пригоди Алі», яку написала улюблена казкарка української малечі Галина Малик, допоможуть тобі зрозуміти, що все-все на світі залежить від кожного з нас. А найбільше від нас залежить наше майбутнє! І тому дуже важливо доводити усі справи до кінця і, подібно до дівчинки Алі, відважно боротися з брехливими обіцянками-цяцянками та іншими сяк-таками. Адже через невиконані обіцянки наше майбутнє може перетворитися на мильну бульбашку... Повість увійшла до шкільної програми.

 

 

 

С. Васильченко "В бур'янах "

«В бур’янах» - повість про безталанне дитинство Тараса

Мрією С. Васильченка було написати великий твір про життя великого кобзаря Тараса Шевченка. Та, на жаль, він встиг закінчити тільки першу частину — повість «У бур’янах». У ній письменник розповідає про безталанне дитинство славного сина України.

                                                                    7 класс

М. Павленко "Русалонька із 7 - В, або прокляття роду Кулаківських"

У книзі «Русалонька із 7-В або Прокляття роду Кулаківських» Марина Павленко вірно дотримується свого творчого принципу — писати про реальне життя і реальних людей, які завдяки фантазії потрапляють в нереальні ситуації. Така позиція імпонує читачеві-підліткові, який вважає себе дорослим, але в душі залишається дитиною. Головна героїня книги — чуйна до людей, кмітлива Софійка — розпочинає своє дослідження, щоб допомогти своєму однокласнику Вадиму Кулаківському позбавитися родового прокляття. Поступово, крок за кроком, вона дізнається про страшну провину прапрадіда Кулаківського. З казкового арсеналу чарівних предметів, які, зазвичай, допомагають героям казкових повістей, Софійка задіяла лише старовину дерев’яну шафу, спроможну переносити героїню у будь-який час. Марина Павленко відобразила характерну прикмету сучасності: інтерес підростаючого покоління до історії України, краєзнавчих пошуків, дослідження старовинних пам’яток архітектури, вивчення свого родоводу. Читач «Русалоньки із 7-В або Прокляття роду Кулаківських», глибше пізнає минулу епоху, знайомиться з старовинними традиціями і обрядами.

                                                                                                                      9 клас

Г. Квітка - Основ 'яненко "Маруся"

Твір починається описом Наума Дрота, багатого й побожного селянина, і його дружини Насті. Автор розповідає про їхню доньку Марусю, роботящу, красиву і покірну дівчину. Зав'язка розпочинається тим, що Маруся іде на весілля, куди її запросили дружкою. Там вона знайомиться із старшим боярином Василем, і між ними майже одразу виникає кохання.

Наступного дня Маруся з подружкою Оленою йде на базар, Василь напрошується їх супроводжувати. Дорогою назад Олена повернулася до міста, тож пара на певний час залишилась на самоті. Вони призналися одне одному про свої почуття; того ж дня у них відбулося побачення біля озера.

Василь довго відвідував Марусю, і одного дня заслав старостів. Але Наум Дрот відмовив хлопцю, мотивуючи це тим, що його можуть забрати в рекрути. На довгий час закохані розлучаються, згодом Василь з'являється і розповідає, що навчився грамоти, а його хазяїн обіцяв найняти «найомщика», який стане солдатом замість хлопця. Василь ще раз сватається до Марусі і цього разу отримує згоду від її батька.

Василь повинен поїхати до Одеси і Москви, тому наречені розлучаються. Маруся сильно тужить без коханого. Утім, більше вони не зустрілися, оскільки одного дня Маруся застудилася, сильно захворіла і невдовзі померла. Василь повернувся у той же день, коли померла його наречена. З туги за нею він іде до монастиря, де став ченцем, але незабаром помер.

bottom of page